Машини за мазилка


Относно поддръжката


По-долу ще опишем дейностите и тяхната последователност на извършване, за почистване на Вашата машина за мазилка, при приключване на работа или преди по-продължителен престой (отвореното времето за стягане на мазилките на гипсова основа е 30-40 мин, затова престойте за почивка не трябва да са с по-голяма продължителност).
1,Малко преди да завършите измазването за деня, изключете захранването на подаващото колело от ключа. По този начин ще оползотворите материалът , който се намира в миксерът и маркучът.
2. Откачете пистолетът. Ако сте повече хора , един може да се захване с неговото почистване. (иначе го потопете в бака с вода и оставете почистването за накрая) Най-добре, пистолетът, се измива на течаща вода. Всеки път изваждайте тръбичката за въздух и старателно я почиствайте отвън (замърсяването възпрепятства свободното и движение напред-назад и от там затруднява регулирането на разпръскването на материялът) а също и отвътре посредством пиличката(отлаганията в тръбичката може да доведът до невъзприемане от страна на машината за мазилки на командите на операторът). Обърнете специално внимание и на уплътнителните гумички и пръстени.
3. Разскачете маркучите от машината. Отворете миксерът. Посредством твърда четка или дървена или пластмасова шпакла, почистете старателно горният цилиндричен и конусовидният отсек на миксерът, като избутвате налепеният материал надолу. Затворете и пуснете машината за кратко. Изтичащият материал може да събирате в подходяща тавичка, подпъхната под щуцера. Отворете отново миксерът и монтирайте специалната цикла за остъргване на долната цилиндрична част. Затворете и отново пуснете машината. Изчакайте докато потече чиста вода от щуцера. Отстранете циклата и монтирайте предварително измитата бъркалка. С това, напрактика, почистването на машината е приключило, но не забравяйте, поне веднъж на два-три дена да разглобявате шнека и да почиствате ъгловият елемент с манометъра от наслоявания, посредством отвертка или друг подходящ инструмент. Машините за мазилка на Imer са направени така, че разглобяването на шнека е многа лесно - просто избийте с чук клиновете, които го фиксират.  Внимавайте, при обратното сглобяване, скосената страна на клина да е отдолу а равната от горе.
4.Почистете щуцерът на маркучът за материал. Поставете топчето за почистване (може да се постави както в маркуча, така и в щуцера на машината). Закачете маркучът, най-добре, към щуцера от кутията с аксесоари, който се монтира към водопроводният кран. Отворете крана. Налягането на водата избутва топчето. Събирайте останалият по маркуча материал в бака. Внимавайте за моментът на излизане на топчето, защото цветът му ще е с този на материалът и може да се затрудните да го намерите. Може да повторите операцията. Ако не притежавате възможността да подключите маркучът към водопроводния кран, то го закачете към машината и я стартирайте. Все пак не забравяйте, че работата на шнека само на вода, без материал, го износва по-бързо.
5. Останалият в бункера материал, може да си остане в него до следващият ден. Препоръчваме да се покрива с подходящо платнище, веднъж за да се изолира от влагата в помещението и второ да се предотврати случайното попадане на външни тела в бункера, от там в миксера и от там да се повреди шнека.
!!! НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ в студени дни , при опасност от замръзване, да източите водопроводната система от кранчетата за изтакане.
Ако сте старателни в така описаните операции, Вашата машина за мазилка ще Ви служи вярно и няма да се налага нейното сервизиране.



Created & Hosting by BIAnet